Вівторок, 23.04.2024, 09.53.07

POWERLIFTING in Volochisk

Головна

Реєстрація

Вхід
Гость | RSS

Меню сайту
Система Orphus
Категорії розділу
Важка атлетика [1]
Історія Важкої атлетики
Пауерліфтинг [3]
Історія паверліфтингу
Наше опитування
Чим ви займаєтеся ?
Всего ответов: 31
Відео онлайн
POWERLIFTING

WEIGHTLIFTING
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Історія » Пауерліфтинг

Історія пауерліфтингу


Пауерліфтинг (від англ. Powerlifting: power - сила, і lift - піднімати) - силовий вид спорту, суть якого полягає в подоланні ваги максимально важкого ускладнення.

Пауерліфтинг, також називають силовим триборством. Пов'язано це з тим, що в якості змагальних дисциплін в нього входять три вправи: присідання зі штангою на плечах, жим штанги лежачи на горизонтальній лаві, і тяга штанги - які в сумі і визначають кваліфікацію спортсмена.

У пауерліфтингу, на відміну від бодібілдингу, важливі силові показники, а не краса тіла.

При виступі порівнюються показники спортсменів в одній ваговій категорії. Оцінка йде за сумарним максимально взятій вазі у всіх трьох вправах. При однакових показниках перемога присуджується спортсменові, що володіє меншою вагою. При порівнянні спортсменів різних вагових категорій може використовуватися формула Вілкса або формула Глоссбреннера (найчастіше використовується у федерації WPC-WPO). Кількість міжнародних організацій пауерліфтингу постійно зростає, але, не дивлячись на децентралізацію, яка властива світовому пауерліфтингу, найбільш відомою і популярною залишається Міжнародна федерація пауерліфтингу (IPF). IPF - єдина міжнародна організація в пауерліфтингу, що є членом Асоціації Всесвітніх Ігор і Генеральної Асамблеї Міжнародних спортивних Федерацій. У 2004 році після тривалого процесу IPF отримала визнання МОК і підписала кодексу WADA, c 1964 пауерліфтинг включений в програму Паралімпійських Ігор як «важка атлетика» а з 1992 року як пауерліфтинг. Кількість країн-учасниць - 115, в Паралімпійських Іграх 2000 року вперше брали участь і жінки.

У нашій країні пауерліфтинг став офіційним видом спорту в 1987 році, коли була утворена Федерація атлетизму СРСР, в президії якої і була створена Комісія з силового триборства. У 1990 році утворена самостійна Федерація пауерліфтингу СРСР, що є членом IPF.

На сьогоднішній день Федерація пауерліфтингу Росії єдина акредитована в Держкомспорті з усіх існуючих організацій такого роду в нашій країні.

Останнім часом все частіше проводяться змагання по одному, окремо взятому руху: жиму штанги лежачи. У деяких федераціях були розроблені додаткові нормативи для цього. Також наприклад на Україну у свій час проводились окремо змагання з становій тязі. Крім того, пауерліфтинг стали часто включати в програму спортивних фестивалів, де він у деяких випадках став грати роль ключового виду спорту

Екіпірування в пауерліфтингу У цьому розділі не вистачає посилань на джерела інформації.
Інформація повинна бути проверяєма, інакше вона може бути поставлена під сумнів і вилучена.
Ви можете відредагувати цю статтю, додавши посилання на надійні джерела.

На даний момент в пауерліфтингу застосовується така екіпіровка: пояс, бинти на коліна і на зап'ястя, майка для жиму лежачи, комбінезон для присідання, комбінезон для станової тяги і деякі інші. Екіпірування в пауерліфтингу з'явилася з метою захисту від травм, при цьому за рахунок жорсткості тканини дала надбавку в 5-15 кг у кожному русі. Однак, за останні роки, виробники екіпіровки для пауерліфтинга так удосконалили свою продукцію, що середня надбавка у кожній вправі досягла 50 кг, а максимальна доходить до 150, в окремих випадках - ще більше! Цей факт, а також тотальне використання допінгу на аматорському рівні при відсутності ефективного контролю, викликали стрімке зростання нормативів пауерліфтингу за останні 10 років.

Пауерліфтинг та олімпійський рух

Велика кількість федерацій і правил робить практично неможливим включення пауерліфтингу в Олімпійські ігри. Однак пауерліфтинг - частина Світових Ігор, що проходять під заступництвом Міжнародного олімпійського комітету. Міжнародна федерація пауерліфтингу (IPF), проводячи міжнародні змагання, прагне їх стандартизувати і включити пауерліфтинг в Олімпійські ігри.

Федерації

На сьогоднішній день тільки в США налічується 23 організації, які розвивають пауерліфтинг. Спортивні федерації США поширені наступним чином [1]:

У Європі ситуація дещо інша:

Кількість міжнародних організацій пауерліфтингу постійно зростає. Але, незважаючи на децентралізацію, яка властива світовому пауерліфтингу, найбільш відомою і популярною залишається Міжнародна федерація пауерліфтингу (International Powerlifting Federation, IPF). IPF вважається єдиною міжнародною організацією в пауерліфтингу, яка є членом Асоціації Всесвітніх ігор та Генеральної асамблеї міжнародних спортивних федерацій. Всі інші організації, які називаються "міжнародними", не визнані провідними світовими спортивними організаціями, тому їх статус залишається невизначеним з точки зору світової спортивної практики.

У 2004 році після тривалого процесу IPF отримала визнання МОК. Відповідно до антидопінгової політикою, яку проводить МОК, IPF підписала кодекс WADA. Ці кроки, на думку фахівців, є чинними заходами на шляху визнання пауерліфтингу олімпійським видом спорту. Станом на 1 жовтня 2007 року членами IPF стали 108 країн світу.

Слідом за IPF за кількістю країн-учасниць розташувалися чотири організації: GPC (30), WPC (30), WABDL (28), WDFPF (23).


Міжнародні федерації


International Powerlifting Association (IPA)
Eurasia Powerlifting Federation / Євроазіатська федерація пауерліфтингу WPC-WPO
International Powerlifting Federation (IPF)
Global Powerlifting Committee (GPC)
World Powerlifting Federation (WPF)
World Drug-Free Powerlifting Federation (WDFPF)
World Powerlifting Association (WPA)
World Powerlifting Congress (WPC)
World Powerlifting Organization (WPO)
World Association of Bench Pressers and Deadlifters (WABDL)
European Drug-Free Power Athletics Union
Russia WPC / WPO federation


Російські федерації

IPF Росія
WPC-WPO Росія
RDFPF


Українські федерації



IPF Дніпропетровська обласна федерація пауерліфтінгу ДОФП
IPF Національна федерація пауерліфтінгу Україні
IPF Федерація пауерліфтінгу Харківської області ФПХО
IPF Федерація пауерліфтінгу Донецької області ФПДО
WPO / WPC України
Всеукраїнська Організація пауерліфтингу
Українська Бездопінговая Федерація пауерліфтингу
GPU - global power union України


Казахстанські федерації


Kazakhstan Powerlifting Federation (KPF)
Алматинський силовий центр пауерліфтингу ЦЕНТУРІОН федерація WPC / WPO


Білоруська федерація


Білоруська федерація пауерліфтингу

Категорія: Пауерліфтинг | Додав: Sergiy666 (14.11.2010)
Переглядів: 5045 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук



Украинская Баннерная Сеть
Радіо Зайцев.net
Міні-чат
200
Погода
Волочиск 
Курс валют
НБУ курс долара
Всі права зихищено. Sergiy666 Я в контакте © 2024