Середа, 24.04.2024, 14.05.45

POWERLIFTING in Volochisk

Головна

Реєстрація

Вхід
Гость | RSS

Меню сайту
Система Orphus
Категорії розділу
Важка атлетика [1]
Історія Важкої атлетики
Пауерліфтинг [3]
Історія паверліфтингу
Наше опитування
Чим ви займаєтеся ?
Всего ответов: 31
Відео онлайн
POWERLIFTING

WEIGHTLIFTING
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Історія » Важка атлетика

Історія важкої атлетики

Важка атлетика - силовий вид спорту , в основі якого лежить виконання вправ з підіймання штанги над головою. Змагання з важкої атлетики сьогодні включають в себе дві вправи - ривок і поштовх.

У програмі Олімпійських ігор з 1896 (крім 1900 , 1908 , 1912 ). Програма змагань і вагові категорії спортсменів постійно мінялися. До створення Міжнародної федерації важкоатлетів (ФІХ) атлети змагалися в жимі і поштовху двома руками, іноді - в ривку і поштовху однією рукою;
з 1920 - у триборстві (ривок і поштовх однією рукою, поштовх двома руками),
з 1924 - в п'ятиборстві (ривок і поштовх однією рукою, жим, ривок і поштовх двома руками),
з 1928 по 1972 - у триборстві (жим, ривок, і поштовх двома руками),
з 1973 - двоєборство.



Вправи


Ривок - це вправа, в якому спортсмен здійснює підйом штанги над головою одним злитим рухом прямо з помосту на повністю випрямлені руки, одночасно подседа під неї. Потім, утримуючи штангу над головою, спортсмен піднімається, повністю випрямляючи ноги.

Поштовх - це вправа складається з двох роздільних рухів. Під час взяття на груди спортсмен відриває штангу від помосту, піднімає її на груди, одночасно подседа, а потім піднімається. Потім він полупріседает і різким рухом посилає штангу вгору на прямі руки, одночасно подседа під неї (швунгі), розкидаючи ноги вперед-назад («ножиці») або трохи в сторони. Після фіксування положення штанги над головою, спортсмен випрямляє ноги, ставлячи стопи на одному рівні (паралельно), утримуючи штангу над головою.

Жим (точніше, жим стоячи з грудей ) - це вправа полягає у взятті з підлоги штанги на груди і вичавлюванні її над головою за рахунок одних лише м'язів рук. Це вправа була виключено з програми змагань у зв'язку з тим, що багато атлетів почали робити замість нього жимів швунгі - штовхання штанги грудьми і всім тілом за допомогою м'язів ніг (використання подседа). У результаті, м'язи рук майже не брали участь в цій роботі. При цьому різницю між «чесним жимом» і таким трюком з боку суддів помітити було дуже складно. У підсумку, ті атлети, які як і раніше робили «чесний жим», опинилися в невигідному становищі. Крім того, жим виявився дуже травмоопасним, багато хто отримав травму попереково крижового відділу хребта. Виходячи з усього цього, жим був виключений з програми змагань, хоча як і раніше є ефективним силовим вправою.

Проведення змагань


Важка атлетика - це пряме змагання , коли кожен атлет має три спроби в ривку і три спроби в поштовху. Найважчий вага піднятою штанги в кожній вправі підсумовується в загальному заліку. Змагання з важкої атлетики судять 3 рефері, і їх рішення стають офіційними за принципом більшості.

На відміну від інших силових видів спорту, у важкій атлетиці важливі не тільки силові показники, а й гнучкість, швидкість і координація, у зв'язку з технічною складністю двох основних важкоатлетичних вправ - ривка і поштовху. Наукові дослідження, тести, проведені на відомі атлети минулого століття - Юрія Власова - показали, що його швидкісні та інші якості краще ніж у багатьох легкоатлетів.
Категорія: Важка атлетика | Додав: Sergiy666 (14.11.2010)
Переглядів: 2325 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук



Украинская Баннерная Сеть
Радіо Зайцев.net
Міні-чат
200
Погода
Волочиск 
Курс валют
НБУ курс долара
Всі права зихищено. Sergiy666 Я в контакте © 2024